ביטוח משכנתא

 

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חובה שדורש הבנק מכל נוטל משכנתא במדינת ישראל. בעבר, ביטוח משכנתא היה מוצר שנרכש אוטומטית מפקיד הבנק המוכר את המשכנתא עצמה, אולם כיום מרבית הלווים מעדיפים לרכוש את ביטוח המשכנתא מסוכנויות ביטוח המציעות מחירים זולים ופוליסות הוגנות יותר. ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים – ביטוח חיים וביטוח נכס.

ביטוח חיים

ביטוח זה מבטיח לבנק כי במקרה מוות של אחד הלווים או שניהם, חברת הביטוח תשלים את החוב לבנק. חברות ביטוח נוהגות לכלול במסגרת ביטוח משכנתא גם ביטוח למקרה של נכות או אובדן כושר עבודה. רכיב זה תפקידו למנוע מצב בו הלווה, כתוצאה ממחלה או תאונה, איבד את היכולת להתפרנס ולעמוד בתשלומי המשכנתא וכתוצאה מכך יאבד את ביתו.

נקודה שמבלבלת לא מעט אנשים היא שביטוח חיים למשכנתא אינו מחליף את ביטוח החיים הפרטי או להיפך, מאחר והוא מספק את הכסף לבנק ולא ללווה.

ביטוח נכס

ביטוח הנכס נועד לשמירת שלמותו של המבנה או לפדיון ההלוואה במקרה נזק. כך, אם נגרם נזק למבנה, משלם הלווה עבור התיקון במקום הכסף המוקצה למשכנתא, ואילו הבנק יגבה את התשלום מחברת הביטוח על חשבון הסכום ששולם עבור ביטוח המשכנתא.

בסוג זה של ביטוח משכנתא חשוב לבדוק מה כולל ביטוח הנכס – האם הוא כולל נזקים חיצוניים, נזקי רעידות אדמה, ביטוח צד ג' וכדומה.

לפני שרוכשים ביטוח משכנתא

לקראת רכישת ביטוח משכנתא חשוב לבצע סקר שוק מקיף, על מנת למצוא את הביטוח המקיף ביותר. ביטוח משכנתא הוא מוצר פינננסי מורכב ועם משמעויות כלכליות ארוכות טווח ולכן חשוב להתייעץ עם סוכן הביטוח ולוודא שאתם מבינים היטב את הפוליסה, ושאין שום סעיפים קטנים שעלולים להיות משמעותיים לרעת המבוטח.

כרמים סוכנות לביטוח מתמחה כבר למעלה מ-20 שנים בכל סוגי הביטוח הקיימים וביניהם גם בביטוח משכנתא.

 

לפרטים נוספים וקבלת הצעה משתלמת במיוחד עבור

ביטוח משכנתא

חייגו עכשיו: 03-6126455 או השאירו פרטים:

ביטוחים נוספים שיכולים לעניין אותך

צרו איתנו קשר:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

יש לכם שאלות?
רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת?
התייעצו עם המומחים שלנו!

חייגו עכשיו: 03-6126455
או השאירו פרטים:

דילוג לתוכן