ביטוח משאיות

 

על פניו, משאית היא כלי רכב לכל דבר, אך בשונה מרכבים אחרים, המשאית מסובכת יותר מרכב רגיל וקיימים בה סיכונים אנושיים ומכניים גבוהים יותר.

מכיוון שהמשאית היא כלי כבד, המשמש להובלה, נשיאה וגרירה היא דורשת ביטוח משאית שמותאם עבורה ועונה על צרי הבעלים שלה.

סוגי ביטוח משאית

ישנם שלושה סוגים עיקריים של ביטוח משאית:

הראשון הוא כיסוי בסיסי, הכולל ביטוח חובה למשאית בדיוק כמו לרכב רגיל, המטפל בנזקי גוף ותאונות (משאיות מעורבות ביותר תאונות מכלי רכב אחרים).

השני הוא ביטוח משאית מקיף, האחראי על נזקים הנגרמים למשאית עצמה ולצד שלישי, מקרים של גניבה, תאונה נכללים בכיסוי זה.

השלישי הוא כיסוי לנזקי צד שלישי אשר מכסה את בעל המשאית מפני נזקים שגרם לצד שלישי.

ביטוח משאית, ביטוח משאיות, סוכנות ביטוח למשאיות

שוק הביטוח הוא כידוע לכל בעל רכב, שוק תחרותי במיוחד. הדבר נכון עוד יותר כאשר מדובר בביטוח משאיות. ברור הדבר כי ככל שמדובר בעלויות גבוהות יותר, הרי שרבות הן חברות הביטוח שיבקשו לגרוף את הרווחים הללו לעצמן.

חשוב לדעת כי המחירים של ביטוח משאיות אינם מחירים קבועים. הם נקבעים בהתאם לפרמטרים שונים, כמו משקל המשאית, גיל הנהג, ותק הנהיגה שלו, עבר תעבורתי, מטרות השימוש של המשאית וגם גיל המשאית.

רכב כבד, תעריף כבד

המשאית היא כלי רכב הרבה יותר מסורבל עם כושר תמרון נמוך יותר מכל כלי רכב אחר. על פי רוב מבלים נהגי המשאיות שעות רבות על הכביש, מה שהופך אותם לחשופים יותר לתאונות בגלל עייפות וחוסר ריכוז. ישנם מקרים רבים אשר דווקא הגורם לתאונות יהיה תחזוקה לא נאותה של המשאית.

חשוב לזכור גם כי המשאיות הן בהחלט יעד מועדף עבור גנבי רכב מה שהופך את המשאית לכלי רכב הנמצא בקבוצת סיכון. מחיר של משאית ממוצעת עשויה לטפס לשווי של מאות אלפי שקלים. ברור אם כך כי מחירי הביטוח של המשאיות תהיינה גבוהות הרבה יותר ביחס למחירי הביטוח של כל כלי רכב אחר.

חשוב לציין כי גם הציוד המכני הנדסי נכלל באותה קטגוריה של ציוד כבד ויקר שמחירי הביטוח שלהם עשויים להיות גבוהים. מדובר על מנופים, טרקטורים, עגורנים, מערבלים ודחפורים.

סוכנות ביטוח למשאיות – מה זה כולל?

כאשר אנחנו מדברים על ביטוח מקיף למשאית, מדובר למעשה על ביטוח כמו כל כלי רכב אחר. סוכנות ביטוח למשאיות מאפשרת ביטוח כולל כיסוי למקרים של תאונות, גניבות כמו גם למקרים של התלקחויות או התפוצצויות.

חשוב לבדוק ולברר מול חברות הביטוח השונות ולבקש הצעות מחיר כדי למצוא את הביטוח הכי מתאים והכי זול.

שאלות ותשובות בנושא ביטוח משאיות

יש לכם משאית? גם אצלכם התעוררו שאלות רבות לגבי ביטוח המשאית? משאית כידוע, דורשת ביטוח שונה לחלוטין מכל רכב אחר, וגם הביטוח שלה מורכב מתנאים שונים לחלוטין. רוצים לוודא איך ובכמה תוכלו לבטח את המשאית שלכם? כל התשובות על ביטוח משאיות במאמר שלפניכם.

הדבר תלוי כמובן בחברת הביטוח. אך כאשר מדברים על שווי המשאית, חשוב לדעת, כי יש לקחת בחשבון, לא רק את המשאית עצמה, אלא את כל האביזרים הכלולים בה, שמצטרפים גם הם לשווי ביטוח המשאיות.

ביטוח משאיות חובה , הוא ביטוח שכולל רק נזקים שיכולים להיווצר מן המשאית, נזקי גוף, שנוצרו בעקבות מעורבות המשאית בתאונה. ביטוח משאיות חובה, הוא ביטוח שחייב לכל בעל משאית, ולכן, יש לבצע אותו מיד עם קבלת הרישיון לנהיגה במשאית.

ביטוח משאיות מקיף, הוא לא ביטוח חובה, אבל הוא כן כזה שמשיג כיסוי אופטימלי בתרחישים שונים, בהם נגרם חלילה נזק למשאית, או לצד ג' אשר היה מעורב בתאונה בו המשאית הייתה אחראית על הפגיעה. ביטוח משאיות מקיף, הוא ביטוח מומלץ ביותר. כיוון שעל פי הסטטיסטיקה, משאיות מעורבות בתאונות, יותר מכל כלי הרכב, ולכן, מוטב לנהגים שלהן לבטח את עצמם מכל נזק אפשרי שעלול לעלות ביוקר.

ביטוח משאיות צד ג', הוא ביטוח אשר אחראי על תשלום לצד ג', במקרה שחלילה נגרמה תאונה, וצד ג' שאינו קשור לבעל המשאית, נפגע ברכוש או בגוף או בתאונה. ביטוח צד ג', מאפשר לנהג שקט נפשי, כיון שהוא מכסה אותו במקרים של נזקים ותביעות, שיכולות להסתכם בעשרות עד מאות אלפי שקלים.

לפרטים נוספים וקבלת הצעה משתלמת במיוחד עבור

ביטוח משאיות

חייגו עכשיו: 03-6126455 או השאירו פרטים:

ביטוחים נוספים שיכולים לעניין אותך

צרו איתנו קשר:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד

לפרטים נוספים וקבלת הצעה משתלמת במיוחד עבור

ביטוח משאיות

חייגו עכשיו: 03-6126455 או השאירו פרטים:

אנחנו כאן בשבילכם!

יש לכם שאלות?
רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת?
התייעצו עם המומחים שלנו!

חייגו עכשיו: 03-6126455
או השאירו פרטים:

דילוג לתוכן