ביטוח משאיות

 

על פניו, משאית היא כלי רכב לכל דבר, אך בשונה מרכבים אחרים, המשאית מסובכת יותר מרכב רגיל וקיימים בה סיכונים אנושיים ומכניים גבוהים יותר.

מכיוון שהמשאית היא כלי כבד, המשמש להובלה, נשיאה וגרירה היא דורשת ביטוח משאית שמותאם עבורה ועונה על צרי הבעלים שלה.

סוגי ביטוח משאית

ישנם שלושה סוגים עיקריים של ביטוח משאית:

הראשון הוא כיסוי בסיסי, הכולל ביטוח חובה למשאית בדיוק כמו לרכב רגיל, המטפל בנזקי גוף ותאונות (משאיות מעורבות ביותר תאונות מכלי רכב אחרים).

השני הוא ביטוח משאית מקיף, האחראי על נזקים הנגרמים למשאית עצמה ולצד שלישי, מקרים של גניבה, תאונה נכללים בכיסוי זה.

השלישי הוא כיסוי לנזקי צד שלישי אשר מכסה את בעל המשאית מפני נזקים שגרם לצד שלישי.

ביטוח משאית, ביטוח משאיות

שוק הביטוח הוא כידוע לכל בעל רכב, שוק תחרותי במיוחד. הדבר נכון עוד יותר כאשר מדובר בביטוח משאיות. ברור הדבר כי ככל שמדובר בעלויות גבוהות יותר, הרי שרבות הן חברות הביטוח שיבקשו לגרוף את הרווחים הללו לעצמן.

חשוב לדעת כי המחירים של ביטוח משאיות אינם מחירים קבועים. הם נקבעים בהתאם לפרמטרים שונים, כמו משקל המשאית, גיל הנהג, ותק הנהיגה שלו, עבר תעבורתי, מטרות השימוש של המשאית וגם גיל המשאית.

רכב כבד, תעריף כבד

המשאית היא כלי רכב הרבה יותר מסורבל עם כושר תמרון נמוך יותר מכל כלי רכב אחר. על פי רוב מבלים נהגי המשאיות שעות רבות על הכביש, מה שהופך אותם לחשופים יותר לתאונות בגלל עייפות וחוסר ריכוז. ישנם מקרים רבים אשר דווקא הגורם לתאונות יהיה תחזוקה לא נאותה של המשאית.

חשוב לזכור גם כי המשאיות הן בהחלט יעד מועדף עבור גנבי רכב מה שהופך את המשאית לכלי רכב הנמצא בקבוצת סיכון. מחיר של משאית ממוצעת עשויה לטפס לשווי של מאות אלפי שקלים. ברור אם כך כי מחירי הביטוח של המשאיות תהיינה גבוהות הרבה יותר ביחס למחירי הביטוח של כל כלי רכב אחר.

חשוב לציין כי גם הציוד המכני הנדסי נכלל באותה קטגוריה של ציוד כבד ויקר שמחירי הביטוח שלהם עשויים להיות גבוהים. מדובר על מנופים, טרקטורים, עגורנים, מערבלים ודחפורים.

ביטוח משאיות – מה זה כולל?

כאשר אנחנו מדברים על ביטוח מקיף למשאית, מדובר למעשה על ביטוח כמו כל כלי רכב אחר. הביטוח כולל כיסוי למקרים של תאונות, גניבות כמו גם למקרים של התלקחויות או התפוצצויות.

חשוב לבדוק ולברר מול חברות הביטוח השונות ולבקש הצעות מחיר כדי למצוא את הביטוח הכי מתאים והכי זול.

ביטוחים נוספים שיכולים לעניין אותך

צרו איתנו קשר:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

יש לכם שאלות?
התייעצו עם המומחים שלנו!

חייגו עכשיו: 03-6126455
או השאירו פרטים:

דילוג לתוכן