ביטוח חבויות

בעל מקצוע חופשי או בעל עסק חשוף לתביעות בגין מעשה או מחדל שנעשו בתום לב על ידך או על ידי עובדיך אשר גרם נזק ברכוש או בגוף. החבות היא החובה להיות זהיר. הדין דורש לשלם על חוסר הזהירות, הרשלנות ואילו החוק מאפשר לבטח את אותם הנזקים שנגרמו.

לנו בכרמים יש צוות העוסק בתחום החבויות כבר שנים ובעל ניסיון עשיר וידע נרחב. אנחנו מזמינים אותך להיעזר בנו כדי לבנות עבורך את הכיסוי הביטוחי המתאים לך. 

ביטוח חבויות – סוגים

  1. אחריות כלפי צד ג' מכסה את חבות המבוטח על פי דין, בגין אירוע בלתי צפוי שגרם לנזק פיזי לגוף ו/או לרכוש צד שלישי כלשהו.
    לדוגמא, מעידה של צד ג'-לקוח, ספק או עובר אורח בבית העסק ופציעתו, אש פרצה בבית העסק וגרמה נזק לרכושו של משרד שכן, פעולה רשלנית של עובד הגורמת לנזק לרכושו או לגופו של לקוח.

  2. ביטוח אחריות מקצועית נועד לכסות את אחריותם המקצועית של בעלי מקצוע חופשיים ואחרים כנגד תביעות צד שלישי, המיוחסות להפרת חובה מקצועית אשר מקורה במעשה רשלנות, בטעות או בהשמטה.

  3. ביטוח חבות המוצר מכסה את הנזקים שעלול המוצר לגרום לצד שלישי. אפשרות להרחיב את הכיסוי לכלול את פעולת האיסוף של המוצרים הפגומים מהשוק- RECALL
  4. ביטוח חבות מעבידים על המעסיק חלה האחריות והחובה לדאוג לביטחונם ובטיחותם של העובדים תוך כדי ועקב עבודתם. הביטוח מכסה את חבות המבוטח כמעביד על פי דין, בגין נזק או מחלת מקצוע :היזק גופני, נפשי, שכלי או מוות, העשויה להיגרם לאחד או יותר מעובדיו  (בניכוי הפיצויים ששולמו לעובד הנפגע ע"י המוסד לביטוח לאומי).

הכיסוי הביטוחי כולל הוצאות משפט סבירות, שעל המבוטח לשאת לצורך הגנתו, אף מעבר לגבולות האחריות.

למי מיועד הביטוח?

  • בעבר היה נהוג לחשוב כי ביטוח אחריות מקצועית מתאים רק לבעלי מקצועות חופשיים כגון, עורכי דין, מהנדסים, אדריכלים, מתווכים, רואי חשבון. היום ביטוח זה פונה לקהל רחב יותר ונכון לכל נותן שירות.
  • ביטוח אחריות מקצועית – רפואית.
  • ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה.
  • ביטוח מוצר מיועד לכל יצרן, יצואן, יבואן, מפיץ או משווק. בנוסף, הכיסוי הביטוחי פונה למי שעוסק בין היתר גם באספקת המוצר, התקנה, הרכבה, טיפול ותיקון של המוצר.

חשוב לדעת כי ביטוח אחריות מקצועית רלוונטי גם לפורשים מהמקצוע.
איש מקצוע הפורש נותר חשוף לתביעות רשלנות מקצועית בגין שירות שביצע בעבר. לכן חשוב לשמור על רצף ביטוחי גם לאחר הפרישה ולפרוש בראש שקט.

לפרטים נוספים וקבלת הצעה משתלמת במיוחד עבור

ביטוח חבויות

חייגו עכשיו: 03-6126455 או השאירו פרטים:

ביטוחים נוספים שיכולים לעניין אותך

צרו איתנו קשר:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד

אנחנו כאן בשבילכם!

יש לכם שאלות?
רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת?
התייעצו עם המומחים שלנו!

חייגו עכשיו: 03-6126455
או השאירו פרטים:

דילוג לתוכן